Vasarinės padangos keičiamos vasarai – kodėl

Vasarinės padangos keičiamos vasarai. Baigiantis žiemos sezonui, toli gražu ne visi vairuotojai skuba keisti padangas į vasarinius komplektus. Vieni tai daro, vis dar tikėdamiesi, jog orai gali atšalti, kiti vis pamiršta užvažiuoti į servisą, o treti tiesiog nekreipia dėmesio, galvodami, jog nieko baisaus neatsitiks. Nuoširdžiai tikimės, jog taip ir bus ir laiku neuždėjus vasarines padangas, nesusidursite su problemomis kelyje, tačiau visgi rekomenduojame laikytis numatytų nurodymų ir ratus keisti tada kai reikia.

Vasarinės padangos keičiamos vasarai

Vasarinės padangos keičiamos vasarai

Skirtumas tarp vasarinių ir žieminių padangų yra pirmiausiai protektoriaus rašte, kuris vasaros sezonui tinkančiuose modeliuose yra kuriamas taip, kad užtikrintų greitesnį ir efektyvesnį vandens išstūmimą iš padangos. Žieminiuose variantuose, protektorius skirtas užtikrinti geresnį sukibimą su sniegu ir slidžia kelio danga. Vasarines Beepunkt.lt padangos skiriasi nuo žieminių ir gumos mišinio sudėtimi. Joms skirta guma pasižymi kietesne struktūra, kuri karštomis vasaros dienomis leidžia padangai neišsilydyti liečiantis su įkaitusia kelio danga, net suminkštėja tiek, kad užtikrintų aukštesnius sukibimo bei stabdymo rodiklius. Žieminės padangos tokių savybių neturi ir jų gerokai minkštesnė guma, šiltuoju metu ne tik kad neužtikrina saugesnio vairavimo, bet ir gerokai greičiau dyla, bei gali neigiamai atsiliepti automobilio stabilumui ir vairavimo patogumui.

Problemos nepakeitus padangų į vasarines

Pagrindinės problemos, su kuriomis gali susidurti vairuotojai, nepakeitę žieminių padangų vasarinėmis yra šios:

– Padangos greičiau deformuojasi dėl to, kad susiduria su gerokai aukštesnėmis temperatūromis. Tai savo ruožtu gali lemti lengvą padangos pradūrimą, pasitaikius net ir nedideliam akmeniui.

– Vairavimas tampa sudėtingesniu. Vasarinių Beepunkt.lt padangų sukibimo ir valdymo savybės važiuojant įšilusia kelio danga gerėja, o žieminių atvirkščiai – sunkėja. Rikiuojantis iš juostos į juostą, automobilis pradeda slidinėti posūkiuose.

– Ilgėja stabdymo kelias. Suminkštėjusi žieminė guma, negali užtikrinti optimalaus sukibimo su keliu, kas labiausiai pasijaučia stabdant. Beepunkt.lt vasarinės padangos tokiomis sąlygomis pasirodo geriau net ir esant gan smarkiai susidėvėjusiam protektoriui.

– Didėja degalų sąnaudos. Tai atsitinka dėl to paties nepakankamo sukibimo su danga, dėl kurio automobiliui reikia daugiau pastangų įsibėgėjant. Kuro sąnaudos mažėja pasikeitus vasarines padangas.

Naudinga pasidomėti:

Taigi laiku uždėtos vasarinės padangos gali padėti išvengti daugybės problemų. Jei šiuo metu ieškote kur įsigyti kokybiškas vasarines padangas, rekomenduojame apsilankyti internetinėje parduotuvėje Beepunkt.lt.

Nesilaikant KET reikalavimų, auto įvykio metu nepadės net automobilio draudimas – TPVCAD ar net KASKO.